پنج شنبه 30 شهریور 1396 ( 11:26:28 )
مهارت های ارتباطی، نقطه ضعف اکثر مدیران کسب و کار

ارتباط مؤثر، پایه و اساس تمامی کارها و روندها در محیط کار است. تفهیم انتظارات و مسیردهی به شرکت، بدون ارتباطات مفید میسر نخواهد بود. از طرفی عدم وجود راه‌های ارتباطی مفید و کارآمد، ضربه‌ی بزرگی به کارهای تیمی می‌زند و خلاقیت را نیز از بین خواهد برد.

در نظرسنجی مشترک شرکت‌های Interact و Harris Poll، از ۱۰۰۰ شرکت‌کننده در مورد بزرگ‌ترین نقطه‌ضعف‌های مدیرانشان سؤال شد و ۹۱ درصد از آن‌ها معتقد بودند کمبود مهارت‌های ارتباطی، بزرگ‌ترین ایراد مدیران است. نتایج جزئی‌تر این تحقیق نشان می‌دهند که کمبود هوش هیجانی در ارتباطات، نقطه‌ضعفی اساسی است که مشکلات بزرگ‌تری برای سازمان‌ها ایجاد می‌کند.

بزرگ‌ترین مشکلات ارتباطی مدیران از دید شرکت‌کنندگان در این نظرسنجی عبارتند از:

  • درک نکردن دستاوردهای کارمندان - ۶۳ درصد
  • عدم شفاف‌سازی در تشریح مسیر شرکت - ۵۷ درصد
  • نداشتن زمان کافی برای دیدار با کارمندان - ۵۲ درصد
  • صحبت نکردن با زیردستان - ۵۱ درصد
  • سوء استفاده از ایده‌های دیگران - ۴۷ درصد
  • ارائه نکردن انتقادهای سازنده - ۳۹ درصد
  • ندانستن نام کارمندان - ۳۶ درصد
  • صحبت نکردن با دیگران به‌صورت تلفنی و مستقیم - ۳۴ درصد
  • پرس و جو نکردن در مورد زندگی شخصی و مشکلات فردی کارمندان - ۲۳ درصد

از دیگر ایراداتی که از طرف شرکت‌کنندگان در این نظرسنجی در مورد مدیران دیده می‌شد می‌توان به مدیریت جزئی، توهین، بی‌حرمتی و خودشیفتگی اشاره کرد که همگی نتایج کمبود هوش هیجانی در مدیران هستند.

مدیریت‌زمان

راه حل

تعامل سالم و مفید در محیط کار، نیاز به ارتباطات و اصالت رفتار از طرف مدیران دارد؛ یعنی مدیران باید به‌صورت خودجوش، کارمندان را در کارهای شرکت دخیل کنند، از آن‌ها قدردانی کنند و آن‌ها را به رسمیت بشناسند، تعامل معنادار داشته باشند و بازخوردهای دوطرفه را در شرکت به جریان بیندازند.

لو سولومون، مدیرعامل شرکت Interact، در پایان نظرسنجی نکاتی کلیدی برای مدیران عنوان کرده است:

قدردانی ویژه داشته باشید

قدردانی زبانی، بهترین راه‌ قدردانی از افراد نیست. سعی کنید به‌طور ویژه از افرادی که روح و قلبشان را در اختیار کار شما قرار داده‌اند تشکر کنید.

به‌صورت دوستانه، خصوصی و در جمع از افراد تشکر کنید

سعی کنید ابراز تشکر و قدردانی شما تا حد امکان صمیمی و دوستانه باشد. در موقعیت‌های مختلف و در جمع‌های کارمندی نیز از افراد تشکر کنید تا نشان دهید ارزش کار آن‌ها را درک می‌کنید.

نظرخواهی کنید

مدیران باید عادت کنند که نظر کارمندان را در مشکلات و چالش‌های سازمان جویا شوند. از کارمندان بپرسید چه راه‌حل‌هایی برای مسائل جاری شرکت دارند. حتی در موقعیت‌های مختلف دلیل کار کردن آن‌ها برای شرکت را جویا شوید.

اطلاعات را به اشتراک بگذارید

اطلاعات اساسی عموما تا لحظه‌ی آخر از کارمندان مخفی نگه داشته می‌شود. اگر مدیران حداکثر اطلاعات ممکن را در سریع‌ترین زمان با کارمندان در میان بگذارند، از احترام بیشتری نزد آن‌ها برخوردار می‌شوند.

بازخورد سازنده بدهید

مدیرانی که در طول ارتباط با کارمندان، به آن‌ها بازخوردهایی سازنده و راه‌حل‌هایی مبتکرانه ارائه می‌دهند، موفق‌تر از دیگران خواهند بود. سعی کنید در موقعیت‌های مختلف، بازخوردهایی از نحوه‌ی عملکرد افراد و راه‌حل‌هایی برای بهبود آن ارائه دهید.

رفتارهای انسانی را فراموش نکنید

رهبران باهوش به اشتباهات خود اعتراف می‌کنند، به‌راحتی با آن‌ها کنار می‌آیند و حتی به آن‌ها می‌خندند. این مدیران از محبوبیت بالایی میان کارمندان خود برخوردارند؛ چرا که رفتارهایی بدون ریا از خود نشان می‌دهند.

نام کارمندان را به خاطر بسپارید

صدا کردن کارمندان با نام، نشان می‌دهد که به آن‌ها اهمیت می‌دهید و به‌صورت شخصی با آن‌ها ارتباط برقرار می‌کنید. اگر سازمان شما کارمندان زیادی دارد، این کار را با افراد نزدیک‌تر و ارتباطات اولیه‌ی خود شروع کنید.

برچسب ها :

نظرات داده شده

دیدگاه شما

ایمیل شما :

نام شما :

نظر شما :

لطفا حاصل عبارت 5+4 را در باکس زیر وارد کنید :

طراحی سایت در شیراز- طراحی وب سایت در شیراز
شرکت طراحی سایت در شیراز - طراحی سایت ارزان در شیراز
سایت در شیراز - سایت شیراز

طراحی سایت در شیراز در شیراز طراحی سایت در شیراز و طراحی وب سایت در شیرازو شرکت طراحی سایت در شیراز از سیرن بهترین کیفیت را بخواهید

طراحی وب سایت در شیراز طراحی وب سایت حرفه ای در شیراز و طراحی صفحات سایت داینامیک و طراحی اپلیکشن موبایل در شیراز
    وب سایت شما به منظور جلب اعتماد مشتری باید حرفه ای به نظر بیاید و ظاهری قابل اعتماد داشته باشد. طراحی سایت ضعیف باعث هدر رفتن هزینه های شما خواهدشد. شرکت طراحی سایت سیرن با ارائه خدمات سایت ارزان در شیراز ، سایت در شیراز، سایت در جنوب کشور و وب سایت در استان فارس می پردازد. در پایین برخی از خدمات مرکز تخصصی طراحی وب سیرن پرداخته شده است.

طراحی سایت در شیراز

طراحی سایت در شیراز در شیراز از جمله خدمات شرکت سیرن در شهر شیراز  است. برای طراحی سایت در شیراز شیراز ، شما ابتدا از نمونه کارهای سایت ما و نمونه کارهای فروشگاه اینترنتی در قسمت نمونه کار های طراحی سایت دیدن فرمایید و سپس با شماره تلفن های موجود در قسمت تماس با ما تماس بگیرید

طراحی وب سایت در شیراز

طراحی وب سایت در شیراز در شیراز یکی از مهمترین خدمات شرکت طراحی سایت سیرن است. برای طراحی وب سایت در شیراز کافی است شما ابتدا از نمونه کارهای سایت ما و نمونه کارهای فروشگاه اینترنتی در قسمت نمونه کار های طراحی سایت دیدن فرمایید و سپس با شماره تلفن های موجود در قسمت تماس با ما تماس بگیرید

طراحی سایت ارزان در شیراز

طراحی سایت ارزان در شیراز از مهمترین siren web design به حساب میاید. برای طراحی سایت ارزان در شیراز شیراز کافی است هدف خود از طراحی سایت را مشخص نمایید سپس از، قسمت طراحی سایت ارزان در شیراز از نمونه کارهای سایت ما و نمونه کارهای فروشگاه اینترنتی در قسمت نمونه کار های طراحی سایت دیدن فرمایید و سپس با شماره تلفن های موجود در قسمت تماس با ما تماس بگیرید

شرکت طراحی سایت در شیراز

یکی دیگر از خدمات ما در گروه طراحی سایت سیرن که یکی از بهترین  شرکت طراحی سایت در شیراز است. کارفرمایان و مشتریان عزیز جهت شرکت طراحی سایت در شیراز کافی است از طریق سایت ما و قسمت شرکت طراحی وبسایت در شیراز، از نمونه کارهای سایت ما و نمونه کارهای فروشگاه اینترنتی در قسمت نمونه کار های طراحی سایت دیدن فرمایید و سپس با شماره تلفن های موجود در قسمت تماس با ما تماس بگیرید

سایت حرفه ای در شیراز

یکی دیگر از خدمات siren web design سایت حرفه ای در شیراز است. کارفرمایان عزیز جهت سایت حرفه ای در شیراز کافی است شما ابتدا از نمونه کارهای سایت ما و نمونه کارهای فروشگاه اینترنتی در قسمت نمونه کار های طراحی سایت دیدن فرمایید و سپس با شماره تلفن های موجود در قسمت تماس با ما تماس بگیرید

طراحی فروشگاه اینترنتی در شیراز

طراحی فروشگاه اینترنتی در شیراز برای تمامی سلیقه ها امکان پذیر است. گروه طراحی سیرن با فراهم آوردن تعداد زیادی نمونه کار فروشگاه اینترنتی در شیراز و قرار دادن تصاویر و امکانات آنها درون وب سایت این امکان را برای شما فراهم می آورد که با دید بهتر تصمیم خود را برای راه اندازی فروشگاه آنلاین بگیرید جهت طراحی فروشگاه اینترنتی در شیراز کافی است با شماره های درون وب سایت تماس حاصل فرمایید.

موبایل اپلیکشن در شیراز

موبایل اپلیکشن در شیراز از دیگر خدمات شرکت طراحی اپلیکشن سیرن در شیراز است. جهت موبایل اپلیکشن در شیراز کافی است ابتدا طرح اپلیکشن خود را برنامه ریزی کنید و سپس با ما برای مشاوره رایگان تماس بگیرید

 

طراحی وب سایت واکنش گرا در شیراز

طراحی وب سایت شیراز

طراحی سایت شیراز

شرکت طراحی سایت شیراز