پنج شنبه 30 شهریور 1396 ( 11:26:57 )
آشنایی با شاخص‌های اقتصادی مؤثر در رشد کسب و کار

عموما افراد تا زمانی که مشکلی پیش نیاید، علاقه‌ای به فکر کردن به مسائل اقتصادی ندارند. متأسفانه یا خوشبختانه، اگر شما دارای کسب و کاری هستید یا در کاری سرمایه‌گذاری کرده‌اید (بازنشستگی هم در این زمره قرار می‌گیرد)، باید به روند اقتصادی توجه جدی داشته باشید.

توجه به تغییرات اقتصادی می‌تواند به تصمیم‌گیری‌های آگاهانه درباره کسب و کار و سرمایه‌گذاری‌ها بیانجامد و متأسفانه اگر به آن‌ها توجه نکنید، خودتان را به دردسر بزرگی انداخته‌اید.

شاخص‌های اصلی اقتصادی که باید به آن‌ها توجه کنید

از سال ۱۹۵۹ دولت آمریکا روند ساخت خانه را مورد بررسی قرار داده است. دلیل این موضوع این است که ساخت خانه‌های تازه در یک بازه‌ی زمانی یک شاخص توانایی یا ناتوانی کلی اقتصادی است. ساخت و ساز خانه می‌تواند نشان دهد که مشتریان به‌اندازه‌ی کافی به بازار اعتماد دارند و می‌توانند خانه و وسایل مورد نیاز آن را خریداری کنند.

استرس مالی مشتری یکی دیگر از شاخص‌های مهم اقتصادی است. وقتی مشتری‌ها با چنین استرسی مواجه می‌شوند، احتمال این‌که برای چیزی هزینه کنند کم است؛ مگر این‌که مطمئن باشند نیاز ضروری به آن دارند. مثلا اگر شما مدیر یک رستوران یا استخر باشید، به‌خوبی متوجه خواهید شد که مشتریان اگر در شرایط پایدار اقتصادی نباشد به شما مراجعه نخواهند کرد؛ زیرا آن را جزو نیازهای ضروری خود نمی‌بینند.

tax- مالیات

فعالیت‌های مرتبط با مسکن نیز یک شاخص اصلی در نشان دادن جهت کلی اقتصاد است. اگر مشتری‌ها تحت فشار اقتصادی زیادی باشند - مثلا وقتی که نرخ بیکاری یا بدهکاری زیاد می‌شود - آن‌ها در خانه‌هایشان مدت طولانی‌تری می‌مانند؛ یعنی خرید و فروش خانه کاهش پیدا می‌کند. افزایش نرخ خرید و فروش یا ساخت و ساز خانه نشان می‌دهد که اقتصاد رو به رشد است.

ورشکستگی یک شاخص واضح مالی است. هرچه تعداد ورشکستگی‌ها بیشتر شود، احتمال رکود اقتصادی افزایش پیدا می‌کند. سلب حق اقامه دعوی نیز یک شاخص دیگر از استرس مالی مشتریان است.

اگر اطلاعاتی که از شاخص‌های اقتصادی دریافت می‌کنیم متناقض باشند چه؟

در مورد اطلاعات دریافتی، یک اقتصاددان می‌تواند نظر بدهد و با بررسی و کنار هم قرار دادن این شاخص‌ها آن‌ها را تحلیل کند. با این وجود ممکن است گاهی حتی آن‌ها هم اشتباه کنند. اما یک شاخص اقتصادی دیگر وجود دارد که می‌تواند اطلاعات بیشتری درباره اتفاق‌ها و روند تغییرات در اختیار شما قرار دهد.

شاخص‌های قانون! اطلاعات حقوقی و قانونی در ۱۵ سال گذشته به‌عنوان یک ابزار دیگر برای بررسی جهت حرکت اقتصاد به هر سمت و سویی مورد استفاده قرار گرفته‌اند. همچنین راهکاری برای بررسی تناقض دو شاخص اقتصادی با یکدیگر به شمار می‌روند. 

چرا باید به شاخص‌های اقتصادی اهمیت بدهیم؟

فرض کنید که می‌خواهید یک رستوران باز کنید. آن‌هم نه یک رستوران معمولی بلکه یک رستوران شیک با غذاهایی خاص و دکوراسیون جذاب و متفاوت. بعد در صفحات مختلف روزنامه‌ها درباره‌ی آمار ورشکستگی‌ها می‌خوانید و این‌که چقدر ساخت و ساز پایین آمده است؛ اطلاعات مرتبط با افزایش بیکاری که به‌خوبی نشان می‌دهد استرس اقتصادی مشتریان بالا خواهد رفت. با در نظر گرفتن این شرایط آیا زمان مناسبی برای این سرمایه‌گذاری است؟ قطعا پاسخ خیر است. در چنین شرایطی، شاید به‌جای باز کردن رستوران شیک، به باز کردن یک اغذیه‌فروشی سیار که امکان سرو غذای ارزان‌تر داشته باشد، فکر کنید.

economic indicators

در مورد سرمایه‌گذاری هم باید از روش مشابهی استفاده کنید. فرض کنید می‌خواهید در بخش مسکن سهام بخرید. ابتدا باید ببینید به‌تازگی روند خرید و فروش یا ساخت و ساز مسکن چطور بوده است؟ آیا در نظر دارید که برای این منظور ابتدا سهام خودتان را در شرکتی صنعتی بفروشید؟ پیش از فروش سهام خود باید این را در نظر داشته باشید که شاید با بالا رفتن فعالیت‌های مرتبط با مسکن، در فصل تابستان تمایل عده‌ای برای خرید سهام در شرکت‌های مرتبط با صنعت ساخت و ساز افزایش پیدا کند!

تصمیم‌گیری‌های آگاهانه

برای شکست کسب و کار دلایل زیادی وجود دارد. اما تصمیم‌گیری‌های آگاهانه و بهتر به کسب و کار شما کمک می‌کنند تا مدت‌زمانی بیشتر در اوج باقی بماند. توجه به شاخص‌های اقتصادی یک راه مؤثر برای آگاهی و در نتیجه تصمیم‌گیری بهتر است. شاخص‌هایی که به تفسیر اطلاعات (بخصوص وقتی تناقض وجود دارد) کمک شایانی می‌کنند.

برچسب ها :

نظرات داده شده

دیدگاه شما

ایمیل شما :

نام شما :

نظر شما :

لطفا حاصل عبارت 5+4 را در باکس زیر وارد کنید :

طراحی سایت در شیراز- طراحی وب سایت در شیراز
شرکت طراحی سایت در شیراز - طراحی سایت ارزان در شیراز
سایت در شیراز - سایت شیراز

طراحی سایت در شیراز در شیراز طراحی سایت در شیراز و طراحی وب سایت در شیرازو شرکت طراحی سایت در شیراز از سیرن بهترین کیفیت را بخواهید

طراحی وب سایت در شیراز طراحی وب سایت حرفه ای در شیراز و طراحی صفحات سایت داینامیک و طراحی اپلیکشن موبایل در شیراز
    وب سایت شما به منظور جلب اعتماد مشتری باید حرفه ای به نظر بیاید و ظاهری قابل اعتماد داشته باشد. طراحی سایت ضعیف باعث هدر رفتن هزینه های شما خواهدشد. شرکت طراحی سایت سیرن با ارائه خدمات سایت ارزان در شیراز ، سایت در شیراز، سایت در جنوب کشور و وب سایت در استان فارس می پردازد. در پایین برخی از خدمات مرکز تخصصی طراحی وب سیرن پرداخته شده است.

طراحی سایت در شیراز

طراحی سایت در شیراز در شیراز از جمله خدمات شرکت سیرن در شهر شیراز  است. برای طراحی سایت در شیراز شیراز ، شما ابتدا از نمونه کارهای سایت ما و نمونه کارهای فروشگاه اینترنتی در قسمت نمونه کار های طراحی سایت دیدن فرمایید و سپس با شماره تلفن های موجود در قسمت تماس با ما تماس بگیرید

طراحی وب سایت در شیراز

طراحی وب سایت در شیراز در شیراز یکی از مهمترین خدمات شرکت طراحی سایت سیرن است. برای طراحی وب سایت در شیراز کافی است شما ابتدا از نمونه کارهای سایت ما و نمونه کارهای فروشگاه اینترنتی در قسمت نمونه کار های طراحی سایت دیدن فرمایید و سپس با شماره تلفن های موجود در قسمت تماس با ما تماس بگیرید

طراحی سایت ارزان در شیراز

طراحی سایت ارزان در شیراز از مهمترین siren web design به حساب میاید. برای طراحی سایت ارزان در شیراز شیراز کافی است هدف خود از طراحی سایت را مشخص نمایید سپس از، قسمت طراحی سایت ارزان در شیراز از نمونه کارهای سایت ما و نمونه کارهای فروشگاه اینترنتی در قسمت نمونه کار های طراحی سایت دیدن فرمایید و سپس با شماره تلفن های موجود در قسمت تماس با ما تماس بگیرید

شرکت طراحی سایت در شیراز

یکی دیگر از خدمات ما در گروه طراحی سایت سیرن که یکی از بهترین  شرکت طراحی سایت در شیراز است. کارفرمایان و مشتریان عزیز جهت شرکت طراحی سایت در شیراز کافی است از طریق سایت ما و قسمت شرکت طراحی وبسایت در شیراز، از نمونه کارهای سایت ما و نمونه کارهای فروشگاه اینترنتی در قسمت نمونه کار های طراحی سایت دیدن فرمایید و سپس با شماره تلفن های موجود در قسمت تماس با ما تماس بگیرید

سایت حرفه ای در شیراز

یکی دیگر از خدمات siren web design سایت حرفه ای در شیراز است. کارفرمایان عزیز جهت سایت حرفه ای در شیراز کافی است شما ابتدا از نمونه کارهای سایت ما و نمونه کارهای فروشگاه اینترنتی در قسمت نمونه کار های طراحی سایت دیدن فرمایید و سپس با شماره تلفن های موجود در قسمت تماس با ما تماس بگیرید

طراحی فروشگاه اینترنتی در شیراز

طراحی فروشگاه اینترنتی در شیراز برای تمامی سلیقه ها امکان پذیر است. گروه طراحی سیرن با فراهم آوردن تعداد زیادی نمونه کار فروشگاه اینترنتی در شیراز و قرار دادن تصاویر و امکانات آنها درون وب سایت این امکان را برای شما فراهم می آورد که با دید بهتر تصمیم خود را برای راه اندازی فروشگاه آنلاین بگیرید جهت طراحی فروشگاه اینترنتی در شیراز کافی است با شماره های درون وب سایت تماس حاصل فرمایید.

موبایل اپلیکشن در شیراز

موبایل اپلیکشن در شیراز از دیگر خدمات شرکت طراحی اپلیکشن سیرن در شیراز است. جهت موبایل اپلیکشن در شیراز کافی است ابتدا طرح اپلیکشن خود را برنامه ریزی کنید و سپس با ما برای مشاوره رایگان تماس بگیرید

 

طراحی وب سایت واکنش گرا در شیراز

طراحی وب سایت شیراز

طراحی سایت شیراز

شرکت طراحی سایت شیراز